• Головна
 • Блог
 • Звукоізоляція стелі у квартирі під натяжною стелею

Звукоізоляція стелі у квартирі під натяжною стелею

Поділитися

Для власників квартир у багатоповерхових будинках питання звукоізоляції завжди було актуальним. Адже кожен може опинитися жертвою надмірного шуму з сусідньої квартири або ж сам стати джерелом неприємних звуків. Одним з найбільш ефективних рішень даного питання є шумоізоляція стелі. У представленій статті ми розглянемо способи і матеріали, що використовуються для звукоізоляції під натяжними стелями, їх особливості та переваги.

В першу чергу необхідно відзначити, що всі шуми можна розділити на наступні категорії:

 1. 1. Повітряні — розмови дорослих, крики або плач дітей, звуки тварин.

 2. 2. Ударні — викликані ударом меблів, використанням будівельної техніки, стуком підборів і т.д.

 3. 3. Структурні — викликані вібрацією в інженерних комунікаціях (водопровід, система вентиляції і т.п.).

 4. 4. Акустичний — відлуння у порожньому або мало заставленому приміщенні.

Звукоізоляційна конструкція під натяжною стелею, більшою мірою, усуває повітряні шуми, але також здатна знизити й рівень ударного шуму. Насправді сама підвісна стеля вже має звукоізоляційні властивості. Адже повітряний простір між стелею та матеріалом натяжної стелі знижує рівень поширення звукової хвилі. Більш того, його кріплення безпосередньо до стіни, а не до поверхні стелі, теж перешкоджає передачі звуку.

Однак, попри згадані вище властивості натяжних стель, цього недостатньо для якісної шумоізоляції у будинку. Доводиться вдаватися до додаткової звукоізоляції, яка у наш час виконується за допомогою різних матеріалів та технік.

Матеріали для звукоізоляції стелі

Матеріали для звукоізоляції стелі

Усі матеріали, що використовуються для шумоізоляції стелі бувають двох видів:

 1. 1. Звукоізоляційні — не пропускають, а відбивають звукові хвилі.

 2. 2. Звукопоглинальні — гальмують та поглинають звукову хвилю за рахунок тертя у порах свого волокнистого матеріалу.

Найбільш ефективним варіантом звукоізоляції стелі є використання звукопоглинального матеріалу між зовнішніми шарами звукоізоляційного покриття.

До найбільш популярних матеріалів, що використовуються з метою шумоізоляції під натяжною стелею, відносяться:

 • акустична мінеральна вата — екологічно чистий матеріал з хаотично розташованими волокнами. У неї відсутня усадка, завдяки чому матеріал вважається одним з найкращих варіантів для виконання шумоізоляції у приміщенні;

 • пінополіуретан — здатний захистити від проникнення як повітряного, так і ударного шуму. Матеріал поглинає не тільки шум від сусідів, але і звуки у вашій власній квартирі. Однак, він не є повністю безпечним, оскільки досить токсичний під час пожежі;

 • самоклейка ущільнювальна стрічка — виготовляється з екологічно чистої сировини і крім звукоізоляційних, володіє хорошими теплоізоляційними властивостями;

 • базальтові плити — відрізняються від мінеральної вати більш високою щільністю, завдяки якій вони краще відсікають шуми й тримають форму конструкції;

 • деревоволокнисті плити (ДВП) — виготовляються з натурального та екологічно безпечного волокна, мають високий коефіцієнт поглинання звуку і невелику товщину;

 • термозвукоізол (ТЗІ) — тришаровий матеріал зі скловолокном між пропіленових волокон. Матеріал не тільки добре захищає від небажаного шуму, але й володіє термоізоляційними властивостями;

 • шумоізоляційні мембрани — сучасний універсальний матеріал, який має непогані звукоізоляційні властивості при мінімальній товщині.

До альтернативних матеріалів, які використовуються з метою шумоізоляції натяжної стелі, відносять:

 • пробку;
 • пінопласт;
 • комишитову плиту;
 • піноскло (спінене скло);
 • кокосове волокно;
 • торф;
 • лляну шпаклю.

Способи монтажу шумоізоляційної конструкції

Способи монтажу шумоізоляційної конструкції

Навіть при використанні матеріалів з найвищими звукопоглинальними та звукоізоляційними властивостями, велике значення має технологія монтажу даної конструкції. У цьому процесі необхідно розуміння фізичної природи акустики для створення ефективної конструкції зі звукоізоляційними властивостями.

Розглянемо технології монтажу звукоізоляційних конструкцій:

1. Каркасна

Багатошарова підвісна конструкція, складена з матеріалів з різною щільністю для досягнення максимального ефекту, кладеться на профільний каркас. У представленому варіанті важливо, щоб усі стики, шви і місця примикання матеріалу до стіни були закладені віброізоляційним або віброакустичним герметиком. Сама конструкція повинна складатися мінімум з трьох шарів і надалі, закриватися натяжною стелею з відступом у 2 см.

2. Безкаркасна

Використовується звукоізоляційна панельна система. Багатошарові «сендвіч» панелі монтуються до стелі без прорізів за допомогою спеціального кріплення. Зазвичай, виробники таких панелей надають кріплення у комплекті з матеріалом. Потім до панелі прикручується гіпсокартон. Самі ж панелі стикуються між собою за пазо-гребневим принципом. На завершення здійснюють монтаж натяжної стелі.

3. Проста

Іноді цей спосіб відносять до підвиду безкаркасної технології. Монтаж звукоізоляційного матеріалу здійснюється за допомогою дюбелів-грибків, які необхідно кріпити по кутах і у центрі шумоізоляційних плит. Потім конструкція закривається натяжною стелею.

Варто пам'ятати, що незалежно від обраної технології монтажу, спочатку необхідно спроєктувати і підготувати місце під світильники. А використовуючи горючі матеріали в процесі шумоізоляції, необхідно прокладати проводку в спеціальній захисній оболонці, що запобігає розповсюдженню вогню. Також, перш ніж приступати до монтажу, потрібно підготувати стельове покриття, усунувши всі матеріали, що слабо тримаються або частково відшарувалися. Потім, бажано виконати ґрунтовку покриття з використанням антибактеріальних засобів.

Вибір методу повинен залежати від наступних факторів:

 • звукоізоляційний матеріал;
 • особливості приміщення;
 • інженерні комунікації під стельової зони.

Вартість звукоізоляції стелі

Установка звукоізоляційного покриття

Вартість установки звукоізоляційного покриття залежить від наступних факторів:

 • використовувані матеріали;
 • технологія монтажу;
 • стан стелі;
 • площа приміщення;
 • наявність / відсутність під стельових інженерних конструкцій;
 • індивідуальні побажання замовника.

Щоб зробити детальний підрахунок фінансових витрат і термінів виконання робіт по звукоізоляції стелі, зверніться за допомогою до команди професіоналів. Будівельна компанія АТМ ДОМ надає усі можливі послуги пов'язані з монтажем шумоізоляційних конструкцій за вигідною ціною у Харкові та передмісті виходячи зі співвідношення ціна/якість. Щоб отримати попередню консультацію з усіх хвилюючих вас питань, зв'яжіться з нами за номером телефону або поштою зазначеними в розділі «Контакти».

Також, ви можете ознайомитися з вартістю наших послуг перейшовши за посиланням. Однак, остаточна вартість послуг, що надаються, залежить від ряду факторів і може бути остаточно прорахована тільки після консультації з фахівцем у цій галузі.

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі (0)

Залишились питаня?

Заповніть форму і наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом