Жива наливна 3D підлога

Поділитися

3d підлога — це наливне покриття, яке містить декоративне зображення з об’ємним ефектом. Така технологія дозволяє візуально змінювати параметри приміщення. Останнім часом наливну підлогу з малюнком дедалі частіше використовують в оформленні житлових будинків і квартир, ресторанів і нічних клубів.

Різновиди наливної підлоги

Наливна підлога відрізняється за низкою параметрів. Так, у залежності від сполучних матеріалів у складі виділяють епоксидну, поліуретанову, метилметакрилатну та цементно-акрилову підлогу. За товщиною ж вони поділяються на: тонкі (до 1 мм), середні (до 5 мм), високонаповнені (понад 5 мм). А за типом захисного шару можуть бути прозорими, матовими або шорсткими.

Розглянемо детальніше кожен із видів.

Епоксидна підлога

Епоксидна підлога, до складу якої входить епоксидна смола, відрізняється твердістю та зносостійкістю. Стерти таку підлогу практично неможливо, але можна залишити вм’ятини та сколи, якщо часто впускати важкі предмети. Таке покриття можна використовувати на дерев’яних, металевих і бетонних основах.

Поліуретанову підлогу

Поліуретанову підлогу відрізняє висока еластичність і гнучкість, тому тріщини на них не утворюються. Частіш за все покриття використовують у промислових і технічних приміщеннях, де немає агресивного хімічного середовища.

Метилметакрилатна підлога

Метилметакрилатна підлога в основі містить смоли, що виділяються міцністю та високою зносостійкістю. Наливати таку підлогу можна навіть у мороз, оскільки це покриття підходить для приміщень із низькими температурами, а на сонці воно не вицвітає з часом. Однак залити підлогу з метилметакрилатним складом зможе лише професіонал, адже він твердіє впродовж 1-2 годин.

Цементно-акрилова підлога

Цементно-акрилова підлога стійка до механічних впливів і може протистояти агресивній хімії. До її складу входять: цемент, акрил, пісок дрібної фракції та пластифікатори. Таке покриття може бути матовим, а використовують його частіше за все у приміщеннях харчової галузі.

Переваги та недоліки

Переваги та недоліки 3д підлоги

Наливна 3д підлога стильно та оригінально дивиться в приміщенні, до того ж має низку переваг перед іншими підлоговими покриттями:

 • термо- і вологостійкість;
 • практичність і довговічність;
 • стійкість до впливу агресивного середовища (кислоти та луги, але не для всіх складів);
 • відсутність швів і нерівностей;
 • великий вибір візерунків і малюнків;
 • вогнестійкість;
 • безпечність для здоров’я.

Але не обійшлося й без недоліків. Серед них:

 • висока вартість матеріалів і робіт фахівців;
 • складність монтажу та демонтажу;
 • довгий процес виготовлення;
 • обмежений строк придатності приготованого розчину.

Не дивлячись на всі проведені вище недоліки покриття, переваг усе ж таки залишається більше. З чим, мабуть, і пов’язана зростаюча популярність 3д підлоги.

Етапи вкладання

Етапи вкладання наливної підлоги

Перш ніж розглядати процес вкладання, необхідно зрозуміти структуру наливної підлоги. Виглядає вона наступним чином:

 1. 1. Основа (зазвичай бетонна підлога).
 2. 2. Ґрунтівний шар.
 3. 3. Вирывнювальний шар (основа).
 4. 4. Зображення (малюнок).
 5. 5. Фінішний шар (захисний).

Тепер треба озброїтися необхідними інструментами. Вам знадобляться: пилосос, шпатель, голковий і звичайний валики, фарбоступи (мокроступи), захисні перчатки та респіратор, промисловий міксер із насадкою, рівень, ємності для суміші.

Після цього переходимо до необхідних матеріалів, а саме:

 • ґрунтівка (двокомпонентного складу);
 • полімерна суміш для створення базового шару;
 • фарби або зображення на основі;
 • спеціальний захисний лак.

Необхідну кількість витратного матеріалу визначають згідно з інструкцією виробника та площі підлоги, що монтується. Також треба суворо дотримуватися пропорцій і часових вимог.

Приблизна попередня витрата матеріалів на 1м2 приведена нижче.

Матеріали для підлогиВитрата на 1м2/кг
Ґрунтівна суміш0,35
Склад для базового шару2,2
Захисний шар2,0

Варто зазначити, що вбудоване в 3d підлогу зображення може наноситися на банерну тканину, сатинову основу, ПВХ-плівку на клейовій основі, фотопапір, фотошпалери, крейдований постерний папір. Створити 3d ефект можливо й за допомоги різних предметів, викладених на базовий полімерний шар. В цьому разі треба враховувати підвищену витрату матеріалу.

Тепер переходимо до поетапної технології монтування наливної підлоги:

Поетапна технологія монтування наливної підлоги

Перший етап — це підготовка зображення. Пам’ятайте, що обраний вами сюжет залишиться надовго. У зв’язку з цим не варто використовувати зображення, де відчувається динаміка, ілюзія руху, присутнє агресивне, хиже та зле, є безліч яскравих, червоних кольорів або дрібні предмети гіпертрофовані.

Найбільш ефектно дивиться зображення глибини: прірва, спуск, водоспад, шахта, вид з висоти пташиного польоту.

Потім зображення необхідно обробити в графічному редакторі (наприклад, Photoshop). І роздрукувати на носії (вініловій самоклеючій плівці, банерній тканині тощо).

Другий етап — підготовка основи. Тут особливу увагу також варто приділити підготовці приміщення. На цьому етапі знадобиться примусова вентиляція, оскільки рідкі компоненти містять токсичні леткі речовини. При цьому мінімальна температура в приміщенні не має бути нижче 10 °C.

Поверхня основи має бути ідеально рівною. За необхідності виконайте бетонну стяжку на гідроізоляційному шарі або вирівняйте поверхню за допомоги цементно-піщаного розчину. Основу треба ретельно очистити від пилу та бруду (бажано відшліфувати, щоб відкрити пори для кращого проникнення ґрунтівки).

Третій етап — покриття ґрунтівкою підготовленої поверхні. Її наносять зубчатим шпателем (не валиком), заповнюючи заглиблення, впадини та раковини (валик вибирає ґрунтівку з вказаних пустот). Нанесений шар витримують згідно з інструкцією виробника.

Четвертий етап — нанесення вирівнюючого полімерного шару. Прийшов час наносити основу двокомпонентним епоксидним матеріалом. Компонент А — епоксидна смола. Компонент Б — затверджувач. До компонента А вливається компонент Б суворо в пропорціях, вказаних виробником, і перемішується будівельним міксером із регулятором обертів протягом 3-5 хвилин. Оберти мають бути невеликими для запобігання утворенню пухирців повітря в матеріалі основи. Суміш виливають на підготовлену поверхню змійкою та розтягують ракелєм. Потім проходять голковим валиком, щоб видалити повітряні пухирі. Даний етап робіт виконується в мокроступах.

На п’ятому етапі вже монтують зображення. Але це можна робити лише після повного висихання (полімеризації) вирівнювального шару. Тривимірні зображення на підлозі можна створити двома способами: наклеївши вже готове зображення або намалювавши його акриловими чи полімерними фарбами.

Найбільш розповсюджений спосіб — наклеювання готового тривимірного зображення. Його розмір має бути більше поверхні підлоги, щоб залишався запас. Зображення вкладається на попередньо нанесений на основу клейовий склад і розгладжується. Самоклеючий носій зображення клеять просто на вирівнюючий шар, виганяючи повітря розгладжуванням.

Шостий етап — нанесення захисного шару. Зазвичай для цього використовують прозорий лак із протиударними властивостями. Він повинен бути не слизьким і стійким до хімічних миючих засобів. Бажано застосовувати двокомпонентний.

Полімерний розчин виливається на декоративний шар невеликими порціями та розтягується ракелєм із гумовою вставкою, валиком або шкребком, у залежності від товщини шару. Чим товстіший шар — тим краще проявляється 3d ефект.

Після цього покриття залишають повністю висихати. Тривалість процесу залежить від рівня вологості в приміщенні, температури та особливостей складу окремого виробника. В середньому це займає 3-5 днів.

Не дивлячись на те, що технологія виготовлення наливної підлоги здається не дуже складною, саме вкладання 3d підлоги без практичних навичок може пройти складно. Щоб зробити 3d підлогу в квартирі, необхідно володіти відповідними навичками та досвідом.

Приклади в інтер’єрі

Широкий вибір зображень робить 3д підлогу універсальним рішенням, що буде доцільним як на кухні, так і в спальні, вітальні, дитячій або ванній кімнаті. З її допомогою можна візуально розширити приміщення, розділити його на зони та підкреслити загальну концепцію інтер’єру.

В ванній кімнаті ефектно буде дивитися зображення побережжя, морських хвиль або підводних жителів.

На кухні головне дотримуватися загальної концепції приміщення та пам’ятати, що картинка не повинна відбивати апетит або, навпаки, надмірно йому сприяти. Тут більше підійдуть абстрактні або флористичні візерунки.

3d підлога ванній кімнаті

Обираючи зображення для спальні, краще віддавати перевагу ненав’язливим візерункам і малюнкам без яскравих фарб і динамічних сюжетів. Адже це місце для відпочинку, і картинка повинна сприяти розслабленню.

3д підлога для спальні

В дитячій кімнаті наливна 3д підлога може створити справжню казку для дитини. Тут можуть оселитися персонажі мультфільмів, герої ігор і кумедні звірята, які радуватимуть малюка.

Вітальна — це місце, де ви сміливо можете експериментувати. Адже тут будуть доцільні як міські пейзажі, так і картини з тваринами або абстрактні візерунки. Особливої популярності зараз набуває створення оптичної ілюзії за допомогою 3д підлоги.

3д підлога для вітальні

Як ми бачимо, даний вид підлогового покриття підходить для різноманітних видів приміщення та всюди може внести свою родзинку та унікальність до загального інтер’єру.

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі (0)

Залишились питаня?

Заповніть форму і наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом