• Головна
 • Блог
 • Ремонт квартири своїми руками: з чого почати і як закінчити

Ремонт квартири своїми руками: з чого почати і як закінчити

Поділитися

Для деяких людей ремонт стає цілим етапом життя: одразу потрібної суми на нього немає, доводиться вкладатися по частинам і розтягувати процес на роки. Але ви можете підійти до проблеми креативно і з душею — зробити все самостійно, зекономити на роботі майстрів і отримати ідеальний результат.

Домашній ремонт своїми руками

Різновиди ремонту в квартирі

Наскільки глобальних змін у квартирі ви хочете — настільки й доведеться вкладатися по зусиллям, часу та фінансам.

 • Плановий ремонт. Виконується на регулярній основі для підтримання нормального стану житла. До нього відноситься відновлення або часткова заміна оздоблювального матеріалу, комунікацій, основних конструкцій тощо;

 • Косметичний ремонт. Цей вид передбачає оновлення декоративних елементів, штукатурки, облицювального покриття, щоб “освіжити” зовнішній вигляд житла;

 • Капітальний ремонт. Тут мова йде про роботу з несучими конструкціями, оновлення покриття від основи, вирівнюванняВідео: з чого почати ремонт в квартирі поверхонь, заміну систем комунікації тощо.

Якого ремонту потребує приміщення?

Озирніться. Якщо помічаєте лише мінімальні дефекти, такі як дрібні тріщини, посіріле побілення, відклеєні шпалери, то косметики буде досить, щоб навести лад.

Якщо ж рівень підлоги місцями просів, електропроводка пустує та труби нікуди не годяться, то треба підходити до питання добряче. Коли напрошується капітальний ремонт, краще його зробити, ніж замазувати очі та чекати ще більш серйозних проблем.

Зонування, дизайн-проект, перепланування

Напевне, ви вже уявили собі квартиру, в якій хочете жити. Але не все так просто: ця смілива фантазія може не вписатися в наявний простір. Для початку його необхідно ретельно заміряти.

Намалюйте або надрукуйте планування та пропишіть усі дані, які тільки можна, включаючи розміщення комунікацій, проходів, висоту стель. Не нехтуйте точністю цифр, оскільки найменша помилка може створити велику проблему впродовж ремонту.

Потім усе це необхідно конвертувати в пропорційну схему, наприклад, 1:70. Якщо дружите з сучасними технологіями, відкладіть лінійку з олівцем і використайте для цієї мети спеціальну комп’ютерну програму.

Також необхідно скласти технічне завдання. Воно містить ідею дизайну квартири, ваші вимоги з зовнішнього вигляду, матеріалів, логіки розміщення меблів. Подумайте над змінами в плануванні, якщо це можна зробити законно. Потім поверніться до плану та зазначте всі важливі деталі по своєму технічному завданню. Виділіть функціональні зони — і зрозумієте, які елементи меблів, освітлення, кількість розеток знадобляться. Пошукайте в інтернеті фотографії для наочності.

Радимо за допомогою програми з 3D-моделювання перевести пласке зображення в об’ємне. Адже ніхто не знає, які сюрпризи подадуть об’єкти за рахунок своєї висоти. А ось уже після цього варто придивлятися до оздоблювальних матеріалів для стін, стелі та підлоги (хоча й не обов’язково, але про це пізніше). Залишилося тільки проробити свою ідею інтер’єру в деталях — і дизайн-проект готовий.

Для наступного етапу просто необхідні навички креслення. Адже від того, наскільки грамотно ви розробите креслення для монтажних робіт, напряму залежить успіх проекту. Крім того, потрібно чітко розпланувати послідовність дій. Тільки так вдасться оперативно закінчити ремонт.

З чого почати ремонт квартири: послідовність робіт

З чого почати ремонт квартири: послідовність робіт

Якщо ми говоримо про капітальний ремонт, де необхідна прокладка комунікацій, то це треба зробити в першу чергу. Головними є: водопостачання, каналізація, опалення та електрика. Газ, вентиляцію, кондиціонер і таке інше можна додати на власний розсуд, але також бажано на перших порах.

Опалювальна система

Почати можна з опалення. Одразу попереджаємо: якщо під підлогою прокладена стяжка, то замінити всі труби не вийде. Можна лише наростити нові для додаткових батарей. Якщо у вашій квартирі встановлений чавунний радіатор, врахуйте, що йому властива чудова тепловіддача, і заміни він не потребує. Радимо тоді прочистити відводи та замінити крани, оскільки за багато років експлуатації в них, напевне, утворилася іржа та накип.

Якщо до ваших планів входить встановлення нового радіатора, порахуйте опалювану площу, щоб підібрати батарею з необхідною кількістю секцій. До кожного радіатора краще підвести свою трубу подачі та відводу води. А вузол розподілу тепла встановіть у вітальні.

Холодна та гаряча вода

Тепер поговоримо про водопостачальну систему. Стояки зазвичай вже підведені до квартири, та вплинути на них не можна. Але самі труби можна замінити. Найбільш оптимально колекторне розведення на кожен вузол: фільтри грубого і тонкого очищення, регулятори тиску, лічильник. Коли все зроблено, труби необхідно обпресувати та скласти акт про проведення даних робіт, і лише потім переходити до стяжки.

Електрика

Тепер подумайте про електрику. Електрощит має бути доступний, частіше за все його розміщують у вітальні або гардеробній. Коли ви складали план квартири, повинні були продумати розміщення електроприладів і ламп, а отже, потрібну кількість і місцезнаходження розеток виявити нескладно. Але не допускайте розповсюдженої помилки: не нехтуйте показником загальної потужності енергоспоживання для квартири.

До моменту початку прокладання дротів ви повинні бути впевнені в положенні всіх міжкімнатних стін. А після закінчення обов’язково сфотографуйте їх розміщення. Потім, коли захочеться прибити полицю чи картину, ви навряд чи згадаєте, де саме проходить кабель.

Ремонт стелі

Тепер можна переходити до ремонту підлоги, оздоблення стін і стелі. Але для початку:

 1. 1. Винесіть всі меблі та побутову техніку, наскільки це можливо. Предмети, що залишилися, за можливості обгорніть плівкою.

 2. 2. Очистіть стіни та стелю від пилу, перш ніж приступати до оздоблення.

 3. 3. Підготуйте площину до роботи або встановіть каркас (в залежності від типу оздоблення).

 4. 4. Монтаж декоративних елементів, як і фінішне покриття, залиште на десерт.

Тепер подбайте про стелю та стіни. Для початку позбудьтеся старого тинькування та іншого покриття. Хтось скаже, що простіше панелями закрити стелю та нічого не очищувати. Але це неправильне рішення: з часом матеріал почне сипатися крізь шпарини вам на голову.

Усуньте тріщини, вирівняйте шви та сколи бетонного покриття за допомогою ремонтного розчину. Після цього всю поверхню необхідно поґрунтувати, якщо тільки не планується кріплення гіпсокартону або рейок. Перед фарбуванням стелю вирівнюють за допомогою шпаклівки, яка потім шліфується й також ґрунтується.

Облаштування підлоги

Облаштування підлоги

Якщо до цього часу в приміщенні ще залишилися якісь меблі, доведеться все-таки тимчасово їх позбутися. Вхід до цієї кімнати необхідно завісити поліетиленом, щоб не розповсюдити будівельний пил.

Щоб покласти нову підлогу, для початку позбудьтеся старої. Обережно зніміть плінтуси, щоб не пошкодити стіни. Якщо надалі хочете повернути їх на місце, не зайвим буде пронумерувати кожен елемент.

Якщо ви бачите декілька зовсім непридатних дошок, задумайтеся про заміну всіх, тому що строк експлуатації в них один, і нормальні скоро можуть так само зіпсуватися.

Якщо знімаєте навіть лаги, будьте обережні, щоб не ушкодити придатні з них і тим більше бетон. Переконайтеся в цілісності основи та для надійності обробіть протигрибковим засобом. Кожну лагу перевірте під навантаженням: вона повинна бути стабільною та нерухомою. За бажанням прокладіть між ними теплоізоляційний шар. Він додатково буде пригнічувати шуми. Після того як ви зняли дошки або стару стяжку, дуже рекомендуємо залити нову. Це гарантує, що підлога буде рівною. Заливайте шар не менше 30 см.

Якщо проклали теплу підлогу, плитка стане чудовим провідником. Але все, що впаде на таку підлогу, на жаль, розіб’ється. Лінолеум більш м’який, але рано чи пізно покаже всі дефекти основи. Існує ще маса покриттів з іншими властивостями.

Оздоблення

Оздоблення стін і стелі

Матеріал для оздоблення стін і стелі обирайте на свій смак, але пам’ятайте, що дешеві варіанти не відрізняються особливою презентабельністю та довговічністю. Зовсім дешеві можуть навіть зашкодити мешканцям квартири, виділяючи токсини й викликаючи алергію. Шукайте золоту середину. Також дотримуйтеся суворого порядку: вирівняйте поверхню, нанесіть тинькування, а потім вкладайте покриття.

Як зекономити на ремонті?

 1. 1. Оцінюйте адекватно свої можливості: не намагайтеся зі стандартної двушки зробити трішку.

 2. 2. Дайте меблям нове життя: відремонтуйте, пофарбуйте все, що ще придатне для використання.

 3. 3. Включіть уяву: шпалери можуть не знадобитися, якщо ви зможете зробити об’ємний малюнок тинькуванням.

 4. 4. Розберіться в трендах — і зрозумієте, що голу цеглу можна й не оздоблювати зовсім, хіба що пофарбувати.

 5. 5. Не рубайте з плеча та дайте шанс, наприклад, паркету. Нехай він не виглядатиме новим навіть після реставрації, але точно впишеться в інтер’єр.

 6. 6. Розставте фінансові пріоритети: спочатку вкладіться в вікна, радіатори та інші важливі деталі, а настільну лампу залишіть наостанок.

 7. 7. Залучайте вузькопрофільних спеціалістів — окремо вони обійдуться дешевше, ніж ціла бригада.

Резюме

Як ви вже зрозуміли, ремонт своїми руками — проект цілком реальний, але досить трудомісткий. Щоб усе вийшло з першого разу, слід мати певні базові знання, а ще краще — досвід. Але не засмучуйтеся: багато компаній із задоволенням здійснять для вас ремонт квартири під ключ. Ціна за квадратний метр в “АТМ ДОМ” цілком доступна та варіативна. Економте свій час і нерви, наймаючи професіоналів!

Відео: з чого почати ремонт в квартирі

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі (0)

Залишились питаня?

Заповніть форму і наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом