Підвісна стеля Армстронг

Поділитися

Швидким та простим рішенням для стелі, особливо в громадських та офісних приміщеннях, є підвісна конструкція Армстронг. З кожним днем різноманіття матеріалів, форм та фактур, що застосовуються з цим різновидом стель, росте. Таким чином, це не тільки легкий спосіб сховати комунікації, організувати освітлення й привести стелю до ладу, але й можливість внести унікальність в інтер'єр. Більш того, його монтаж не потребує спеціального обладнання або навичок, завдяки чому його можна встановити самостійно. Саме про устрій підвісної стелі Армстронг, необхідні розрахунки й технологію монтажу власними руками читайте нижче.

Як влаштований Армстронг

Армстронг – це система збірних підвісних конструкцій для стелі. Вона становить собою сітку профілів, котра утворює квадратні або прямокутні осередки. В цих осередках розміщуються стельові плити, а самі профілі кріпляться до стелі за допомогою підвісів. Таким чином, підвісна конструкція дозволяє приховати будь-які недоліки стелі, систему вентиляції, проводку, шар шумо- чи теплоізоляції.

Залежно від матеріалу, та властивостей плит, котрі використовуються, виокремлюють наступні види стель Армстронг:

 • універсальна (економклас) – сама проста у своєму виконанні, частіше за все використовується у промислових будівлях, школах та дитячих садках;

 • вологостійка – завдяки додаванню латексу до складу матеріалу плит, стійка до вологи, на відміну від універсальної, частіше за все використовується у магазинах та закладах громадського харчування (кафе, ресторан). Іноді зустрічається у ваннах чи басейнах;

 • акустична – приглушує гучні звуки та створює ефект шумоізоляції, зазвичай зустрічається у кінотеатрах, нічних клубах, караоке-барах та в приміщеннях шумного виробництва. Для облаштування таких стель використовують матеріали з пористою структурою, наприклад пінополіуретан, пробка, мінеральна вата;

 • гігієнічна – панелі обробляють спеціальним засобом, котрий захищає поверхню від бактерій, жиру та бруду. Її зазвичай використовують у лікарнях та поліклініках;

 • дизайнерська – дозволяє створити особливу атмосферу у приміщенні завдяки різноманіттю матеріалів, кольорів та фактур. Зазвичай використовується для оформлення ресторанів, клубів, житлових домівок.

Також усі вони можуть бути м'якими (мінеральні та органічні) або жорсткими (металічні, скляні, дерев'яні). М'які плити легко ріжуться й більш прості в установці ніж жорсткі. Однак вони й більш уразливі до механічних пошкоджень.

Крім широкого різноманіття матеріалів для підвісної стелі, на ринку є й різноманітні варіації самодільних плит. Наприклад, дерев'яний масив, ламінат й МДФ можна використовувати, щоб створювати плити для стелі власними руками.

Переваги та недоліки підвісних стель

Переваги та недоліки підвісних стель

Перш ніж зупинити свій вибір на тому чи іншому варіанті для доброустрою стелі, необхідно ознайомитися з усіма перевагами та недоліками такого рішення. Нижче ми представили списки позитивних та негативних сторін використання підвісних стель Армстронг, щоб захистити вас від неприємних сюрпризів.

Основні переваги стель Армстронг:

 • конструкцію легко встановити та розібрати;

 • чудово приховує недоліки стелі, комунікації та вентиляційні системи;

 • при пошкодженні одного з елементів не потрібно замінювати усю конструкцію;

 • плити можуть мати звукоізоляційні властивості, а сама конструкція дозволяє встановити шар тепло- чи шумоізоляції;

 • широке різноманіття матеріалів, кольорів та фактур;

 • велика кількість аксесуарів (вентиляційні решітки, світильники) створена спеціально для підвісних конструкцій;

 • легкий доступ до міжстельового простору для виконання ремонтних робіт;

 • можливість повторного використання усіх елементів.

Безумовно, панелі для стелі мають ряд суттєвих переваг, однак без недоліків теж не обійшлось.

Мінуси стелі Армстронг:

 • конструкція забирає не менше 20 см висоти приміщення;

 • не підходить для приміщень зі складною геометрією стелі;

 • вразлива до протікання;

 • вразлива до механічних пошкоджень;

 • мінеральні плити швидко приходять у непридатність в умовах високої вологості й частих перепадів температури.

Обираючи панелі для конструкції стелі, зверніть увагу на матеріал, з якого вони виготовленні. Адже це може вплинути на процес монтажу конструкції й список характерних їй переваг та недоліків.

Розрахунок стелі Армстронг

Розрахунок стелі Армстронг

Перш ніж починати монтаж конструкції підвісної стелі, необхідно зробити заміри й прорахувати кількість матеріалів. Нижче ми представили алгоритм почергового прорахунку кількості усіх необхідних елементів.

1. Розрахунок кількості плит.

Спершу вираховуємо площу стелі. Для цього множимо ширину та довжину приміщення. Тепер значення площі стелі необхідно розділити на площу однієї плити, а отриманий результат округлити в більшу сторону до цілого значення. Таким чином ми підрахували кількість плит для майбутньої конструкції.

2. Розрахунок стінового профілю.

Тепер нам необхідно розрахувати периметр стелі. Для цього ми сумуємо усі довжини сторін. Потім ділимо периметр на довжину профілю, а результат округляємо в більшу сторону до цілого значення.

3. Розрахунок несучого профілю.

Для якісної установки конструкції, несучий профіль повинен розміщуватися вздовж короткої стіни. Перший несучий профіль установлюємо на відстані 0,6 м від краю стіни, і далі рухаємося з кроком 1,2 м. Щоб визначити необхідну кількість профілей в одному ряду, ділимо ширину кімнати на довжину профілю. Кількість рядів дізнаємося, розділивши довжину кімнати на шаг фіксації профілю (1,2 м) й округливши отриманий результат у більшу сторону.

4. Розрахунок повздовжнього профілю.

Спочатку ділимо довжину кімнати на довжину профілю й округляємо результат до більшого цілого значення. Тепер ділимо ширину кімнати на крок встановлення повздовжнього профілю, котрий становить 0,6 м, а отриманий результат округляємо до цілого меншого значення. Для розрахунку кількості повздовжніх профілей множимо отримані результати між собою.

5. Розрахунок поперечного профілю.

Довжину приміщення спочатку потрібно розділити на крок монтажу (1,2 м) й округлити до меншого цілого значення. Потім ширину ділимо на довжину профілю й округляємо до більшого цілого значення. Результати множимо й отримуємо необхідну кількість поперечних профілей.

6. Розрахунок підвісів

Кожну сторону (ширину і довжину приміщення) ділимо на значення кроку монтажу (1,2 м). Отриманні результати округляємо до більшого цілого значення й перемножуємо між собою.

Щоб полегшити процес монтажу конструкції, намалюйте її схему з дотриманням масштабу відповідно до ваших підрахунків. Це допоможе виявити можливі огріхи завчасно та уникнути помилок.

Монтаж підвісної стелі Армстронг

Монтаж підвісної стелі Армстронг

Перш ніж приступити до установлення підвісної конструкції Армстронг, необхідно провести підготовчі роботи. Поверхню потрібно очистити від старих оздоблювальних матеріалів, а щілини зашпаклювати. Якщо у приміщенні можливі протікання, варто також гідроізолювати стелю.

Потім переходимо до розмітки. Цей етап потребує особливої уваги й відповідального відношення, оскільки від нього напряму залежить якість результату. Починають розмітку з самого низького кута у кімнаті, де роблять відмітку середньої довжини підвіси від базової стелі, так щоб її можна було трохи змістити вгору чи вниз. Від цієї точки відкладаємо лінії в обидві сторони поки вони не зійдуться в останньому куті. Потім переходимо до встановлення кутового профілю. По наміченій лінії профіль кріпиться по всьому периметру стін. Для цього використовуються стандартні дюбелі, саморізи або дюбелі-метелики. Крок кріплення зіставляє 0,4 м.

Опісля переходимо до монтажу несучих рейок. Їх встановлюють паралельно одній зі стін чи під певним кутом з кроком 1,2 м. У другому варіанті процес встановлення конструкції стелі суттєво ускладняється. Якщо довжини однієї рейки недостатньо, їх легко можна з’єднати між собою з допомогою спеціальних замків.

Одночасно з установленням несучих рейок кріплять підвіси. Вони повинні розташовуватись паралельно короткій стіні з кроком 1,2 м і на відстані не менше 0,6 м від стіни. Кріплять їх через спеціальний отвір до несучої рейки або за допомогою анкерів, саморізів і розпірних дюбелів.

Потім переходимо до встановлення поперечних рейок. На цьому етапі завчасно підготовлений на папері план розмітки буде дуже доречним, оскільки монтаж поперечних рейок потребує особливої точності. Їх потрібно кріпити перпендикулярно несучим рейкам з кроком 0,6 м. Якщо допустити помилки на цьому етапі виконання робіт, плити конструкції можуть провалюватися або не поміститися в осередки.

На завершальному етапі збираємо стелю. Після закінчення встановлення каркасу, переходимо до монтажу вбудованих пристроїв й самих плит. Починати варто з підготовки вентканалів та електропроводки. Потім встановлюємо плити зі світильниками. Самими останніми потрібно встановити глухі плити

Якщо у вас як і раніше залишаються питання, залишайте коментарі внизу статті, і ми на них відповімо.

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі (0)

Залишились питаня?

Заповніть форму і наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом