• Головна
 • Блог
 • Монтаж електричної теплої підлоги: підготовка підстави і порядок робіт

Монтаж електричної теплої підлоги: підготовка підстави і порядок робіт

Поділитися

Електрична тепла підлога стає дедалі більш доступним і економним способом обігріти дім. Адже технології виробництва подібних підлог постійно вдосконалюються та наділяють його новими перевагами, до яких відносяться:

 • ефективне енергозбереження;
 • простота монтажу;
 • доступна вартість;
 • легкість в експлуатації.

В цій статті ми розглянемо різновиди електричної теплої підлоги, їх особливості та способи монтажу в приміщенні.

Монтаж електричної теплої підлоги

Принцип дії електричної теплої підлоги

Всі види електричної теплої підлоги працюють завдяки високоефективним нагрівальним елементам, які перетворюють електричний струм на тепло. Система працює згідно з обраним користувачем режимом, який можна встановити на терморегуляторі. Він, своєю чергою, замикає контакт і подає живлення до нагрівальних елементів. Термодатчик контролює процес нагрівання і, коли підлога прогрівається до обраної температури, контакт розмикається. Тільки-но поверхня охолоджується на 1-2 градуси, система вмикається знову.

Види електричної теплої підлоги

Зараз можна обрати теплу підлогу з різноманітною конфігурацією та широкою варіацією показників потужності. Це дозволяє дібрати найбільш оптимальний спосіб нагрівання підлоги для будь-якого типу приміщення. До запропонованих на сьогоднішній день варіантів належать:

 1. 1. Кабельна електрична тепла підлога.
 2. 2. Кабельна електрична тепла підлога на основі.
 3. 3. Інфрачервона плівкова електрична тепла підлога.

Нижче ви побачите порівняльну характеристику різновидів теплої підлоги, яка допоможе дібрати варіант нагрівання відповідно до особливостей приміщення та особистих уподобань.

Кабельна електрична підлога

Складається з одножильних або двожильних дротів, які приєднуються до джерела живлення. Структура кабелю являє собою захисну оболонку, всередині якої знаходяться:

 • обплетення з мідного дроту;
 • внутрішня оболонка;
 • кольорові ідентифікаційні волокна;
 • ізоляційні жили;
 • гріюча жила.

Електрична підлога цього виду найбільш складна та потребує особливих умов для монтажу. Кабельна тепла підлога передбачає фінішне заливання стяжкою, а сам кабель вкладається суворо відповідно до кроку, заданого виробником. При цьому шар стяжки має бути близько 5 см. Це зменшує висоту приміщення, тому рідко застосовується у квартирах із низькими стелями. Також кабель не можна розрізати та прокладати під меблями й сантехнікою. Щобільше, бажано робити відступ 5-10 см від місця, де в майбутньому будуть стояти меблі. Головна перевага такої підлоги полягає в тому, що можна вкладати її в приміщеннях зі складним периметром.

Кабельна електрична підлога на основі або термомати

Кабельна електрична підлога на основі або термомати

Являє собою все той же кабель, закріплений на спеціальній склотканинній сітці та поділений на сегменти. Він має меншу товщину та простіше монтується, оскільки нагрівальний кабель вже не потребує додаткового вкладання та фіксації на основу. Щобільше, деякі виробники оснащують склосітку клейкою основою для полегшення фіксації матів.

В даному варіанті також необхідна фінішна стяжка, але її товщина вже має складати близько 3 см, а при вкладанні електричної підлоги під плитку, цілком достатньо товщини клеєвого шару. Однак для приміщень зі складним периметром він не підходить. Його досі не варто встановлювати під зонами майбутнього розміщення меблів чи сантехніки.

Інфрачервона плівкова електрична підлога

Являє собою двошарову плівку товщиною близько 0,5 мм. Плівка розділена на окремі сегменти, всередині яких знаходиться вуглекислий нагрівальний елемент. За принципом роботи, цей вид теплої електричної підлоги нагадує інфрачервоний обігрівач. Процес нагрівання здійснюється за рахунок електромагнітних хвиль, які нагрівають предмети навколо себе, а вони своєю чергою — повітря.

В інфрачервоної плівкової підлоги є кілька переваг перед варіантами, які ми розглянули вище. Її відрізняє висока енергозберігальна здатність і простота монтажу. Щобільше, вона не краде висоту приміщення та може розміщуватися на всій поверхні підлоги, незалежно від майбутнього розміщення меблів. Також плівкова тепла підлога не потребує стяжки, чим суттєво скорочує строки виконання фінішного оздоблення підлогового покриття.

Методи вкладання теплої електричної підлоги

Методи вкладання теплої електричної підлоги

Перш за все, необхідно визначитися з завданнями та умовами експлуатації, щоб обрати вид і потужність теплої підлоги. Враховуйте також, що всі способи вкладання відносяться до чистових будівельних робіт, і приступати до них слід після штукатурки стін і стелі приміщення. Основу слід очистити від пилу та бруду, які утворилися під час чорнових робіт. Покриття має бути максимально рівним, без суттєвих перепадів за рівнем, інакше в майбутньому може виникати замикання або перегріванні електричної підлоги.

Вкладання електричної підлоги в стяжку

Один із найрозповсюдженіших методів — укладання в стяжку. В такому разі необхідно повністю демонтувати старе покриття та вирівняти підлогу за допомогою цементно-піщаних ремонтних сумішей. Необхідно одразу виділити місце для розміщення терморегулятора та термодатчика. Терморегулятор монтують у стіні на висоті 30 см або вище від поверхні підлоги. Термодатчик встановлюють у товщі теплої підлоги на відстані не менше 50 см від стіни.

Потім основу потрібно поґрунтувати та висушити. На наступному етапі вкладається утеплювач, товщина якого залежить від особливостей приміщення. Наприклад, у квартирі багатоповерхового будинку, де приміщення знизу опалюється, товщина утеплювача коливається в межах 2-5 см. На першому поверсі приватного будинку товщина утеплювача може досягати 10 см. Це необхідно, щоб мінімізувати втрати тепла.

Після вкладання утеплювача переходять до монтування кабелю або матів теплої підлоги, які вкладають відповідно до кроку, вказаного виробником. Кабель кріпиться за допомогою пластикових стяжок або монтажних пластин. Лише після цього можна приступати до стяжки підлоги, товщина якої варіюється в залежності від обраного варіанту обігріву.

Вкладання теплої електричної підлоги під плитку

Також передбачає рівну основу та попередній монтаж теплоізоляції. Коли кабель або мати вкладені, їх перекривають спеціальною клейовою сумішшю, здатною витримувати критичні перепади температур. Необхідно відстежувати, щоб навколо кабелю теплої підлоги не залишалося порожнеч, інакше система може перегріватися.

Вкладання інфрачервоної теплої електричної підлоги

Здійснюється досить легко і швидко. Вимоги до основи залишаються тими ж, як необхідність виділити місце під термодатчик і регулятор температур. Потім укладається теплоізоляційний матеріал, на якому за допомогою скотчу фіксують інфрачервоні пластини.

Якщо надалі на теплу підлогу будуть вкладати ламінат, пластини накривають поліетиленовою плівкою, яку також закріплюють скотчем. Якщо ж ваш вибір зупинився на лінолеумі, вкладіть ДВП на плівку.

Якісне встановлення теплої електричної підлоги потребує ретельної підготовки. Необхідно проаналізувати особливості приміщення, його функціональне призначення та способи експлуатації. Ми рекомендуємо звернутися по допомогу до команди досвідчених будівельників, яка допоможе вам дібрати найбільш ефективний і комфортний варіант. Будівельна компанія АТМ ДОМ задовольнить запити клієнтів у Харкові та предмісті.

Якщо ви роздумуєте про встановлення теплої підлоги, або у вас залишилися питання відносно його вибору та монтажу, зв’яжіться з нашим менеджером телефоном або поштою в розділі “Контакти”, щоб отримати безкоштовну консультацію.

Відео: монтаж електричної теплої підлоги своїми руками

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі (0)

Залишились питаня?

Заповніть форму і наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом