Вирівнювання підлоги квартири в новобудові

Поділитися

Рівна бетонна підлога в квартирі — запорука безпроблемної та якісної укладки фінішного покриття. Нерівності поверхні будуть викликати складнощі, впадати в очі, призводити до рипіння та до швидкої руйнації матеріалу.

Стяжка підлоги просто необхідна, оскільки рівність вихідного перекриття ніхто не гарантує. Щобільше, якщо планується прокладка теплої підлоги або додаткового опалення, саме за допомогою неї ви приховаєте ці комунікації. Зробивши все правильно, ви також забезпечите в квартирі гідну тепло- й звукоізоляцію.

Як же робити стяжку підлоги, щоб вона вийшла рівною та довговічною? Прочитайте цю статтю — і все вийде!

Як виміряти рівень підлоги?

Як виміряти рівень підлоги

Нерівності бетону іноді бувають настільки грубими, що помітні неозброєним оком. Але навіть якщо візуально він ідеальний, радимо ретельно перевірити це за допомогою будівельного правила або рівня якнайбільшої довжини: прикласти вздовж усіх стін, у напрямі до центру та по діагоналі. Якщо інструмент прилягає до підлоги не повністю, це очевидна ознака недосконалості.

Різницею до двох міліметрів на погонний метр можна знехтувати. Вона компенсується під час подальшого вкладення покриття. Серйознішу різницю висоти необхідно усунути.

Підготовчі роботи з вирівнювання підлоги в квартирі

Підготовчі роботи з вирівнювання підлоги в квартирі

Перш ніж залити підлогу в квартирі, треба якомога краще очистити основу від пилу. В цьому допоможе будівельний пилосос.

Потім треба нанести ґрунтівку, гідроізоляційний розчин і ще один шар ґрунтівки. Кожному шару необхідно дати повністю висохнути, перш ніж наносити наступний. Таким чином зчеплення стяжки з бетоном буде максимальним.

Як зробити підлогу в новобудові дійсно рівною? Використайте маяки. Щоб вони були виставлені однаково, постійно перевіряйте себе тим же будівельним рівнем. Почніть у 20 сантиметрах від стіни, а наступні розміщуйте з інтервалом у 40-60 сантиметрів.

Способи вирівнювання підлоги в новобудові

Способи вирівнювання підлоги в новобудові

Заливка підлоги в новобудові здійснюється за допомоги різноманітних будівельних матеріалів. Кожен з них має свої сильні та слабкі сторони, тому обирайте по ситуації. Наведемо найефективніші з тих, що зараз використовують.

Мокра стяжка

Бюджетна суміш із піска та цемента — найпопулярніша для даних будівельних робіт. Навіть якщо в приміщенні підвищена вологість, ви можете сміливо її використати. А надалі таке покриття витримуватиме значне навантаження.

Мокра стяжка виходить міцною та довговічною. Всередині неї можна приховати різноманітні комунікації, водночас згладивши навіть явні нерівності основи понад п’ять сантиметрів.

Звісно, є в розчину свої особливості. Він досить довго твердне, а поводження з ним вимагає професійних навичок.

Чим вирівняти бетонну підлогу, вирішувати вам: готовою магазинною сумішшю або окремо взятими цементом і піском. Потрібно лише змішати їх із водою та перемішати будівельним міксером. Маса повинна бути однорідною та густою, розпливатися по поверхні, але не сильно розтікатися.

Як уже говорилося раніше, заливка підлоги в квартирі робиться по маяках. Розподіліть суміш між ними, починаючи від дальнього кінця кімнати в напрямі до виходу. Зсувайте її до себе, орієнтуючись на рівень маяків.

Періодично варто проколювати свіжу стяжку металевим стрижнем. Так ви запобіжите утворенню повітряних кишень всередині неї.

Якщо запланована стяжка підлоги своїми руками, знайдіть для цієї справи напарника, який буде готувати наступну партію розчину, поки ви вирівнюєте підлогу. Або навпаки. Роботу в усій кімнаті необхідно виконати впродовж одного дня, а наодинці зробити це буде проблематично.

По закінченню робіт, коли стяжка повністю просохне, її якість можна оцінити за рівномірним сірим кольором, а також, простукавши дерев’яним бруском у різних місцях кімнати. Якщо звук однаковий — все вдалося.

Напівсуха стяжка

Від попереднього цей метод відрізняється зниженою концентрацією вологи: води додається рівно стільки, щоб суміш тримала форму, але не більше. А щоб вирівнювання під лінолеум або інше примхливе покриття пройшло бездоганно, в суміші присутнє армуюче фіброволокно.

Таким чином, матеріал виходить щільним, не пористим, без повітря всередині. Після усадки його об’єм практично не зменшується. Та й за рахунок невеликої кількості води в приміщенні розводиться менше бруду. З тієї ж причини розчин сохне швидше, а вологість повітря дозволяє паралельно проводити інші роботи в цьому приміщенні.

Якщо ви вирішили вирівняти підлогу в квартирі саме таким чином, будьте готові до складнощів заповнення кутів. Адже суміш сама не розподіляється. Також радимо придбати пневмоукладчик, бо вручну велику площу розрівняти не вийде.

Особливо скрупульозне вирівнювання під ламінат і інші дорогі покриття краще проводити у два шари. Перший утрамбуйте по максимуму, другий перевірте правилом і відшліфуйте. І пам’ятайте: стяжка висохне за годину, тож діяти треба швидко.

Наливна стяжка

Наливна стяжка

На сучасному ринку будматеріалів вже представлені самовирівнювальні суміші. Вони дуже практичні в застосуванні, оскільки, крім цементу, в них присутні спеціальні модифікуючі добавки. Завдяки їм розчин виходить пластичним і текучим.

З ним легко працювати, маяки не потрібні, й сохне він швидко, тому виконання стяжки займе мінімум часу. Вона вийде міцною та термічно стійкою.

Але не все так гладко. Якщо на поверхні великі перепади, наливна стяжка цього не виправить. Як вже було сказано, вона швидко сохне, тому діяти слід чітко та оперативно. Метод вирівнювання підлоги самовирівнювальною сумішшю в основному використовують професіонали.

Дерев’яна стяжка

Дерев’яна стяжка

Якщо вам складно розібратися, як залити підлогу в квартирі, вчиніть простіше — використайте фанеру. Звісно, якщо це не ванна або інша кімната з сильними перепадами вологості.

Ви здивуєтеся, чим вирівнюють підлогу майстри: фанерні листи можуть досягати розмірів 125х125 см. Ви можете придбати такі та розділити на чотири частини — працювати з ними буде набагато простіше. Розмістіть їх на декілька днів у приміщенні, де збираєтеся їх кріпити. Обов’язково обробіть їх антисептиком.

Коли вирішите приступити, відразу розкладіть листи так, як збираєтеся кріпити. Кожен ряд зсувайте в сторону за принципом цегляної кладки. Відстань між панелями повинна складати до трьох міліметрів, а від стіни — один-два сантиметри, оскільки фанера збільшується в об’ємі.

Коли все розкладено, саме час закріпити листи саморізами. Оскільки чекати застигання не доведеться, даний спосіб вирівнювання можна назвати одним із найшвидших. Але не найпростішим. Діяти треба уважно, а в ідеалі долучити спеціалістів із досвідом.

Резюме

Існує багато альтернативних способів, якими можна вирівняти бетонну підлогу в квартирі. Всі вони можуть дати відмінний результат, якщо підійти до питання з усією серйозністю та відповідальністю. Але за відсутності досвіду ви можете виявити дефекти по закінченню всіх робіт. Тоді доведеться демонтувати покриття та робити нову стяжку підлоги. Щоб гарантовано отримати ідеальний результат у найкоротший термін, довірте справу тим, хто на цьому спеціалізується. Звертайтеся до АТМ ДОМ.

Ознайомтеся з помилками, які допускають новачки при вирівнюванні підлоги:
Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі (0)

Залишились питаня?

Заповніть форму і наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом