Як побудувати будинок із газобетону

Поділитися

Сучасні будинки дедалі частіше зводять саме з комірчастих бетонних блоків, а конкретніше — пінобетону та газобетону. Останній особливо популярний для побудування приватних будинків. І оскільки навколо нього багато суперечок, обговорень переваг і недоліків, ми вирішили предметно розібрати питання в цій статті.

Особливості газоблоку як матеріалу

Особливості газоблоку як матеріалу

Газобетон демонструє свою довговічність: відбудовані багатоповерхівки стоять десятки років і вистоять ще більше. Так чому ж у надійності матеріалу виникають сумніви?

В першу чергу в очі впадає те, що будівництво з газоблоків обходиться значно дешевше, ніж із традиційної цегли. Для багатьох це однозначний показник низької якості. Однак насправді матеріал надійний, просто потребує професійного підходу під час будівництва.

Переваги

Чому ж ті, хто обирають газобетон, приймають саме таке рішення? Їх приваблює:

  • міцність матеріалу;
  • легкість у застосуванні за рахунок зручних габаритів і невеликої ваги газоблоків;

  • довговічність;
  • екологічність;
  • невразливість до шкідливих мікроорганізмів;

  • теплоізоляція;
  • звукоізоляція;
  • максимально доступна ціна.

Недоліки

Майте на увазі, якщо зупините вибір на даному матеріалі, доведеться передбачити наступні проблеми:

  1. 1. Вологопоглинаючі здібності.

  2. 2. Можливість утворення тріщин і кришіння в майбутньому.

Ці особливості можна усунути, чітко дотримуючись технології зведення будинку з газоблоку, а також виділивши бюджет на гідроізоляцію фундаменту.

Етапи зведення будинку з газобетонних блоків

Етапи зведення будинку з газобетонних блоків

Діяти за планом завжди значно простіше, ніж без нього. Тому й тут радимо діяти покроково:

Кожний етап по-своєму складний і має низку нюансів. Тому ідеальний варіант — найняти команду спеціалістів, які зроблять усе в найкращому вигляді та з мінімальними часовими витратами. Але якщо все ж вирішили діяти самостійно, рекомендації нижче вам дуже допоможуть.

Особливості будівництва будинків із газоблоку

Особливості будівництва будинків із газоблоку

Фундамент

Саме на цьому етапі закладається строк життя будівлі. Вкрай важливо розраховувати майбутнє навантаження стін і стелі, а також властивості ґрунту на ділянці.

Безпрограшним варіантом вважається залізобетонна плита. Завдяки їй, вага врешті-решт розподілиться рівномірно, а газоблоки будуть менше схильні до деформацій після усадки.

Доволі розповсюджений монолітний стрічковий фундамент. До виритої траншеї засипається пісок упереміш із щебенем, а потім встановлюється монолітна опалубка мінімум на 50 см над землею. Виконується внутрішній монтаж арматури та проволоки для каркаса, заливається бетон. Максимально допустима різниця рівня тут — 10 мм.

Ще один непоганий варіант — монолітний стовпчастий фундамент. У місцях, де передбачається особливе навантаження, встановлюються суворо вертикальні стовпи з бетону, залізобетону, каменю чи цегли. Потім усе це армується ростверком, щоб розподілити вагу майбутніх надбудувань.

Після цього важливо потурбуватися про гідроізоляцію. Двох-трьох шарів руберойду або толю з мастикою буде цілком достатньо. Вкрай важливо в цій справі не поспішати та нанести матеріал якісно.

По всьому периметру краще закріпити конструкцію двома шарами армуючої сітки. А по завершенню робіт фундамент необхідно залишити мінімум на чотири тижні.

Технологія зведення стін із газобетонних блоків

Технологія зведення стін із газобетонних блоків

Щоб звести стіни з газобетону, вам знадобляться такі інструменти, як лопатки для клею, терки, гумовий молоток, щітка для видалення пилу.

Приготуйте розчин із цементу та вапна в пропорції 3:1. Розгляньте як варіант суміші з додатковими мінеральними модифікаторами. Перший вкладальний шар повинен складати два сантиметри.

Починайте будівництво з кутів. Блоки встановлюйте ідеально рівно, адже головним чином від першого ряду буде залежати якість стін. Перевіряйте рівність вкладання газоблоків у всіх напрямах.

Потім по кутах натягується шнур, щоб вибудувати рівні стіни. Різницю в висоті коригуйте терками та щіткою. Це особливо важливий пункт, щоб надалі уникнути утворення вертикальних тріщин.

Якщо по закінченню вкладання ряду ви бачите, що під повноцінний блок місця не залишилося, ви можете вирізати потрібний розмір за допомогою ножівки чи електропили. Торці такого блоку рекомендується змастити клеєм.

Цей ряд необхідно армувати для максимальної міцності. Обирайте скловолокнисту сітку або два шари звичайної арматури з бетоном. Приділіть особливу увагу зонам під майбутніми вікнами. В ідеалі на цьому етапі ще раз потурбуватися про гідроізоляцію.

Детальніше про кладку першого ряду газобетону дивіться на відео:

Для всіх наступних рядів знадобиться розвести спеціальний клей. Але на вертикальних швах газобетону він зазвичай не використовується. Кожен блок треба зсувати відносно до того, що нижче. Підігнати його ідеально допоможе гумовий молоток.

Армуючий пояс необхідно монтувати на кожному четвертому ряді, а потім на криші. І тут знову необхідно прокласти руберойд.

Оздоблення стін

Обираючи покриття для зовнішнього оздоблення, орієнтуйтеся на такі характеристики, як паронепроникність і теплоізоляція. На ринку представлені штукатурні суміші та облицювальна цегла. Якщо обираєте останню, доберіть спеціалізований розчин для належного зчеплення облицювання з бетоном.

В будь-якому разі для початку вам знадобиться ґрунтівка. Лише коли вона висохне, можна приступати безпосередньо до фінішного оздоблення.

Внутрішнє оздоблення простіше за все здійснити за допомогою листів гіпсокартону. Але в кімнатах, де передбачається підвищена вологість, він не підходить, тому доберіть плитку. Пароізоляційний матеріал за можливості не використовуйте, оскільки це погіршить мікроклімат приміщення. А ще він легко займається.

Резюме

Побудувати будинок із газоблоку — гарна ідея, якщо знати про всі тонкощі та особливості даного матеріалу. Він має свої недоліки, але знаючи про них, за допомогою сучасних будівельних технологій ви можете звести їх нанівець.

Будинок із газоблоків, виконаний професійно, стоятиме багато років і не виявить дефектів. Якщо у вас немає досвіду в проведенні подібних робіт, або ви не впевнені у своїх силах, зверніться по допомогу до спеціалістів. АТМ ДОМ гарантує вам якісний і довговічний результат із мінімальними витратами за строками.

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі (0)

Залишились питаня?

Заповніть форму і наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом