• Головна
 • Блог
 • Як покласти лінолеум: тонкощі та методи укладання

Як покласти лінолеум: тонкощі та методи укладання

Поділитися

Серед розмаїття підлогових покриттів передове місце займає лінолеум. Своєю популярністю він зобов'язаний практичності, функціональності та зовнішній привабливості за відносно невисоку вартість. Більш того, він набагато простіший і зручніший у процесі укладання ніж ламінат, паркет або плитка. Але, незважаючи на це, існують певні нюанси, які обов'язково необхідно враховувати при монтажі лінолеуму. Багато в чому вони пов'язані з так званою «чорновою підлогою» - покриттям підлоги під лінолеумом. Саме від нього залежить процес укладання.

На що стелити лінолеум

Існує кілька варіантів покриття під лінолеум. Кожен з них має свої особливості, які впливають на сам процес укладання, його технологію і необхідні матеріали.

До них відносяться:

 • бетонна підлога;
 • старий лінолеум;
 • дерев'яна підлога / ДВП;
 • стіни.

Нижче ми розглянемо кожен з варіантів, його особливості та нюанси.

Як покласти лінолеум на бетонну підлогу.

Якщо бетонна підлога рівна або ж має лише незначні похибки, то цей варіант можна сміливо віднести до найпростіших. В цьому випадку вам буде потрібно лише поґрунтувати покриття. Якщо ж є явні перепади, ямки та вибоїни, — однозначно попередньо необхідно вирівняти підлогу. У цьому випадку вдаються до стяжки або вирівнюють за допомогою ДВП або фанери (суха стяжка). У другому варіанті обов'язково потрібно шпаклювати шви між листами.

Як правильно постелити новий лінолеум на старий

Головним критерієм в цьому варіанті, знову, залишається рівність покриття. На застарілий, але рівний лінолеум без хвиль, перепадів, тріщин і вм'ятин, укладати новий досить просто. Якщо ж нерівності все ж є, необхідно їх попередньо усунути: стесати, закрити шпаклівкою, промазати ремонтним складом (холодне зварювання) або герметиком.

Варто врахувати той нюанс, що в результаті покриття може бути надто м'яким і продавлюватися під вагою ніжок меблів.

Як покласти лінолеум на дерев'яну підлогу / ДВП

Досить часто ДВП використовують для так званої «сухої стяжки підлоги», щоб вирівняти чорнове покриття перед укладанням лінолеуму. В такому випадку листи необхідно укладати з розбіжністю швів (подібно до цегляної кладки). Між листами необхідно залишати невеликі шви, які надалі заповнюються еластичною мастикою.

Також, лінолеум можна класти і на дерев'яну підлогу. Якщо деревина суха без ознак зараження грибками і цвіллю, то під покриттям вона не почне гнити або псуватися. Адже при правильному укладанні все герметично, і вода не потрапить на дерево. Однак, якщо у вас все-таки є хвилювання з цього приводу, ви можете попередньо обробити підлогу антисептиками.

Якщо ж в дерев'яному покритті є щілини, їх однозначно потрібно усувати. Інакше, згодом вони будуть помітні й на покритті. Їх можна зашпаклювати і вирівняти потім поверхню шліфуванням. Якщо ж щілини значні, необхідно звернутися до техніки «сухої стяжки» з ДВП або фанерою.

Як постелити лінолеум одним листом

Як постелити лінолеум одним листом В першу чергу, необхідно ознайомиться з загальними умовами для всіх способів укладання лінолеуму. Перш ніж приступати до настилу покриття, вже на підготовлену чорнову підлогу, необхідно дати йому відстоятися у вертикальному положенні в приміщенні, де він буде застелений. Таким чином матеріал звикне до температури і вологості кімнати. Потім рулон необхідно розмотати і залишити так знову на пару днів, щоб він самостійно вирівнявся. Якщо ж це необхідно, можна вдатися до допомоги імпровізованого преса, щоб допомогти матеріалу вирівнятися.

Тільки після цього, час приступати до підгонки лінолеуму щодо розмірів приміщення. Звичайно ж, робота з цільним листом є ідеальним варіантом, оскільки виключає наявність швів та стиків.

В цьому випадку, в першу чергу, необхідно вирівняти полотно у двох бічних стінок. Необхідно зробити відступ 10 мм від кожної стіни. Надалі матеріал може збільшитися під дією температури і тиску. У зв'язку з цим, без попереднього відступу лінолеум може піти хвилями. Також, перед укладанням необхідно зробити отвори згідно з усіма виступам в кімнаті.

Процес нарізки і крою є одним з найважливіших і найскладніших в цій справі. У зв'язку з цим, ми рекомендуємо звернутися за допомогою до професіоналів. Майстри будівельної компанії АТМ ДОМ виконують професійне укладання усіх підлогових покриттів, включаючи всі різновиди лінолеуму, незалежно від чорнової підлоги і з урахуванням всіх побажань клієнта.

Команда АТМ ДОМ надає повний комплекс ремонту приватних будинків і котеджів під ключ, квартир і офісних приміщень, ведемо об'єкти від огляду до здачі.

Як покласти лінолеум декількома листами

При укладанні лінолеуму в декілька смуг, рекомендують орієнтуватися на природне джерело освітлення. Крім цього, якщо дане підлогове покриття має малюнок, смуги потрібно вистелити з урахуванням рапорту, щоб елементи малюнка естетично збігалися або повторювалися. Після розкрою, покриття повинне пару днів просто полежати на підлозі перш ніж приступати до його фіксації.

Варіанти кріплення лінолеуму

Тонкощі і методи укладання лінолеуму

Існує кілька способів кріплення лінолеуму в залежності від площі приміщення і покриття, на яке його збираються класти:

 1. Приклеювання. Цей метод має кілька найпоширеніших фіксуючих речовин для свого виконання. До них відносяться:

  • ПВА
  • Фіксація
  • Клейка стрічка.
 2. Кріплення за допомогою цвяхів або саморізів. Зараз цей метод вже не користується колишньою популярністю. Він вимагає значних витрат на матеріали, оскільки прибивати покриття цвяхами або саморізами бажано через кожні 5 см.

 3. Укладання лінолеуму без матеріалів для кріплення Цей варіант прийнятний лише для невеликих приміщень (не більше 20 м2). Покриття фіксується лише плінтусами та меблями. Однак, навіть в кімнатах з невеликою площею такий тип укладання вважається небажаним і не надійним.

Лінолеум на стінах

Лінолеум володіє такою істотною кількістю переваг перед багатьма покриттями, що застосовується не тільки як підлогове покриття, але і настінне. Пов'язано це з його водонепроникністю та стійкістю до механічних пошкоджень. Адже його неможливо розбити, досить складно подряпати, але легко мити. Він не сприяє розвитку грибків або цвілі і простіше плитки в монтажі.

Лінолеум призначений для підлогового покриття використовується вкрай рідко в цих цілях. Для оформлення стін виготовляють спеціальний настінний лінолеум з поліуретану, за рахунок чого він є більш еластичним матеріалом.

До переваг настінного лінолеуму відносять:

 • міцність;
 • водостійкість;
 • простота монтажу;
 • легкість у догляді.

Технологія укладання настінного лінолеуму схожа з технологією, що використовується для підлогового покриття. Основною вимогою залишається рівність поверхні, в даному випадку стін. Надалі покриття ґрунтують, наносять розчин, що клеїть, приклеюють матеріал і роблять зварювання стиків.

Майстри будівельної компанії АТМ ДОМ допоможуть вам з вибором лінолеуму для стін, клейкого розчину, холодного зварювання для стиків, а також легко і якісно виконають його монтаж. Щоб більш детально ознайомиться з послугами, які надаються для монтажу лінолеуму в якості підлогового і настінного покриття, зателефонуйте нам або надішліть заявку поштою.

Скільки коштує постелити лінолеум

В процес укладання лінолеуму входять:

 • демонтаж старого підлогового покриття;
 • вирівнювання основи;
 • ґрунтування основи;
 • укладання лінолеуму;
 • укладання плінтуса.

Залежно від стану підлогового покриття, деякі пункти можуть бути відсутні. Також, ціна залежить від самого підлогового покриття і способу його кріплення. Щоб точно розрахувати вартість монтажу лінолеуму, ви можете зателефонувати або відправити заявку поштою на електрону адресу будівельної компанії АТМ ДОМ, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом для подальшої консультації.

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі (0)

Залишились питаня?

Заповніть форму і наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом